" MOUNTAIN STREAM "Autor: Marcin Zając 

Sklep Zoologiczny "Błękitna Planeta"   Sky LIGHT tropica4 

TERRARIUM PUSTYNNE

Pustynne klimaty od zawsze kojarzą nam się z tonami niezbyt interesującego piasku. W warunkach odtwarzania tych suchych krajobrazów w naszych terrariach,okazuje się jednak,że nie muszą być one zupełnie mdłe i nudne, co najlepiej pokazuje nasza kolejna realizacja czyli dom dla agam brodatych o wymiarach 120x40x50. Kolorystyka wnętrza w dużym stopniu odpowiada naturalnym warunkom w jakich ta jaszczurka występuje. Australijskie czerwone pustynie są dość malowniczym choć suchym krajobrazem, jednak odrobina inwencji i nasza "żyłka" majsterkowicza potrafią przynieść niesamowite efekty.

Poniżej kilka zdjęć wykonanych przez nas zbiorników.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Z lewej strony lampa grzewcza. Z prawej źródło światła (UVB)

DSC 0181

 Agamy brodate to bez wątpienia społeczne jaszczurki

Praktyczne wykorzystanie korzenia do kąpieli "słonecznych"

DSC 0175

Pustynne terraria wcale nie muszą być nudne

DSC 0172

 

Terraria w całej okazałości wraz z jego mieszkańcami

 W tak wiernie odzwierciedlonym wenątrz szklanego zbiornika naturalnym środowisku, agamy z pewnością będą się czuły jak w przysłowiowym domu.

Dodając trochę inwencji i kierując się swoją fantazją, jesteśmy w stanie stworzyć bardzo ciekawe aranżacje.Dzisiejsza postępująca szybko technologia daje nieprawdopodobne wręcz możliwości zastosowania różnych materiałów budulcowych,które dzięki swym właściwościom dają nam do ręki narzędzie kreacji przestrzennej także w przypadku terrarystyki. Dzięki wykorzystaniu specjalnych żywic, zapraw tiksotropowych,barwników czy im podobnych materiałów, możemy stworzyć wręcz perfekcyjne imitacje skał,które w połączeniu ze specjalnym,klimatycznym oświetleniem nie tylko dadzą dom naszym zmiennocieplnym podopiecznym,ale także wzbogacą wizualnie wnętrze naszego domu,biura,czy mieszkania.

W naszym sklepie możecie Państwo oglądać kilka zbiorników stworzonych właśnie tymi technikami,a jeśli postanowicie również u siebie zbudować im podobne,służymy radą począwszy od doboru zbiornika,wymaganych urządzeń technicznych i wreszcie na jego wykonaniu skończywszy.

Zapraszamy


Nasi Goście

Odwiedza nas 343 gości oraz 0 użytkowników.

dragonstone
 
 
 
 
 
 

Esteta

 

 

 


Facebook Slider